Praca: Specjalista ds. raportowania (reporting specialist)

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
Specjalista ds. raportowania (reporting specialist)
Miejsce pracy: Poznań
Numer: StPr/21/1286
OBOWIĄZKI:

- dokładne i terminowe księgowanie transakcji finansowych w Księdze Głównej, aby zapewnić punktualne zamknięcie okresu księgowego. Badania i analizę wpisów, przygotowywanie i przeglądanie ksiąg. - sprawdzanie uzgodnień bilansu, przygotowane przez Młodszych Specjalistów ds. Raportowania, monitorowaniu stanu bilansu, przewidywanie i ocenianie ryzyka - ścisła współpraca z Młodszym Specjalistą ds. Raportowania, aby się upewnić, że wykonywane czynności są prawidłowe, pomaganie w rozwiązywaniu zapytań i problemów, zarządzanie zamknięciami okresów księgowych. - przeglądanie dokumentacji dotyczącej procesu kontroli podczas zamknięcia miesiąca, zapewnianie pełnej zgodności z wymaganiami SOX. - tworzenie analiz, harmonogramów i podsumowań dla Biznesu - aktywny udział w standaryzacji i ulepszaniu procesów finansowych

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Język: angielski, w mowie - C2 - biegły, w piśmie - C2 - biegły
Uprawnienia: doświadczenie zawodowe

Wymagania inne:

wykształcenie wyższe księgowe lub kwalifikacje (ACA, ACCA lub równoważne); doświadczenie w pracy w strukturze typu Centrum Usług Wspólnych; doświadczenie w raportowaniu finansowym; doświadczenie w pracy na stanowisku Księgowego/Księgowej w obszarze Księgi Głównej; bardzo dobra znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości; wiedza księgowa z obszaru Księgi Głównej, zamykania okresów księgowych, sprawozdawczości finansowej, uzgadniania kont, tworzenia bilansu księgowego oraz Rachunku Zysków i Strat; znajomość reguł kontroli SOX; bardzo dobra znajomość Microsoft Excel; mile widziane: AUTOMOTYWACJA, INICJATYWA W ULEPSZANIU PROCESÓW I ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW, DOBRE UMIEJETNOŚCI KOMUNIKACYJNE, ELASTYCZNOŚĆ, NASTAWIENIE CAN DO (TO SIĘ DA ZROBIĆ), DOBRE UMIEJĘTNOŚCI ORGANIZACYJNE, W TYM UMIEJĘTNOŚĆ DOTRZYMYWANIA WYZNACZONYCH TERMINÓW, UMIEJĘTNOŚĆ PRACY W ZESPOŁACH ZRÓŻNICOWANYCH KULTUROWO, UMIEJETNOŚĆ BYCIA GRACZEM ZESPOŁOWYM; drugie miejsce pracy: Poznań, ul. Pastelowa 2

Miejsce pracy:

Poznań

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 9 303 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu