Wiadomości

Poznański rynek pracy

Poznański rynek pracy

Poznań to prawdziwe zagłębie wysoko rozwiniętej gospodarki. Bezrobocie jest tu najniższe w kraju i wynosi obecnie około 1,8%. Dodatkowo stopa bezrobocia ciągle spada. Najwięcej wśród osób bezrobotnych jest tych, które mają wykształcenie gimnazjalne i zawodowe. Z kolei duże zapotrzebowanie widoczne jest w grupie specjalistów różnorodnych branż i segmentów.

Inwestycje

Wielu inwestorów i przedsiębiorców wybiera naturalnie Poznań dla rozwoju swojego biznesu. W tym środowisku tempo rozwoju nadają statystki zarobków oraz miejsc pracy dla każdego.

Gospodarka

Tutejsza gospodarka rozwija się naprawdę dynamicznie. Towarzyszy temu wzrost wydajności pracowników. Co za tym, idzie zwiększają się przychody zakładów pracy, a pensje idą w górę.

Pensja

Coraz częściej również w ofertach pracy – co jest rzadkością w Polsce – pojawiają się proponowane stawki. Średnie wynagrodzenie w Poznaniu wynosi 4780zł.

Gdzie praca

Ogólnie w Poznaniu nie jest ciężko znaleźć pracę. Wybitnie łatwo jest ją znaleźć w sektorze produkcyjnym, hotelarskim i budownictwie. Czasami wręcz ciężko jest znaleźć odpowiedniego pracownika na wolne stanowisko pracy. Osoby z wykształceniem technicznym zdecydowanie dobrze odnajdują się w meandrach tutejszego rynku pracy.

Zawody deficytowe w Poznaniu

Lekarze, brukarze, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, analitycy, testerzy, operatorzy systemów teleinformatycznych, nauczyciele przedszkoli, kucharze, lakiernicy, administratorzy stron internetowych, agenci ubezpieczeniowi, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, farmaceuci, pielęgniarki i położne, opiekunki dziecięce, sprzedawcy i kasjerzy, listonosze i kurierzy, kosmetyczki, elektromechanicy i elektrokurierzy, inżynierowie mechanicy, agenci ubezpieczeniowi, cieśle i stolarze, monterzy okien i szklarze, samodzielni księgowi, technicy elektrycy, pracownicy poligrafii, technicy mechanicy, windykatorzy, monterzy konstrukcji metalowych, monterzy instalacji budowlanych, technolodzy robót wykończeniowych w budownictwie, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów chemicznych, projektanci baz danych, programiści, pracownicy fizyczni w pracach prostych.

Zawody w nadwyżce

Sekretarki i asystentki, filolodzy, tłumacze, architekci, urbaniści, ekonomiści, architekci krajobrazu, pedagodzy, prawnicy, ratownicy medyczni, plastycy, dekoratorzy wnętrz, konserwatorzy zabytków, nauczyciele nauczania początkowego, geodeci i kartografowie, biolodzy, biotechnolodzy, biochemicy, meteorolodzy, geolodzy, kartografowie, pracownicy socjalni, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, specjaliści ds. finansowych, specjaliści technologii żywności i żywienia, specjaliści telekomunikacji, technicy informatycy.

Zostaw komentarz