Wiadomości

Poznański rynek pracy

Poznański rynek pracy

Rynek pracy, rynek zatrudnienia w Poznaniu jest bardzo dobry. Sytuacja występująca na lokalnym obszarze rynkowym jest mocno korzystna. Można śmiało powiedzieć, że poznański rynek wyróżnia się na mapie Polski.

W Poznaniu odnotowuje się najniższe bezrobocie w kraju. W liczbach wygląda to następująco: Poznań 1,4%, a powiat poznański 1,7%. Całe województwo wielkopolskie 3,6%.

Niski poziom bezrobocia w Poznaniu utrzymuje się mniej więcej w stałych widełkach od roku 2012. To najlepszy wynik w Polsce. Wraz ze spadkiem bezrobocia w górę idą pensje. Ogólnie trend jest taki, że znalezienie pracy w Poznaniu nie jest ciężką sprawą znalezienie dobrze płatnej pracy. Szczególnie dużo miejsc pracy czeka w branży budowlanej.

Poznaniacy są też bardzo przedsiębiorczą społecznością. Wielu z nich zakłada własne firmy, które stają się często także miejscem zatrudnienia dla kolejnych osób.

Od czasu do czasu pojawia się w Poznaniu także nowy inwestor. Ze względu na bardzo dobrze wykształconą kadrę oraz sprawdzonych fachowców, jest to miasto, w którym warto pracować i inwestować.

W ubiegłym roku globalny dostawca produktów i usług nawigacyjnych zaoferował ponad 100 nowych miejsc pracy w Poznaniu dla wykwalifikowanych inżynierów. Otwarcie nowego biura w Poznaniu świadczy o tym, że to miasto znajduje się z w obrębie zainteresowań inwestorów, którzy doceniają jakość i wykształcenie poznańskiej kadry.

Poznański oddział zasilają inżynierowie, programiści oraz architekci IT. Wysokie kwalifikacje zawodowe, specjalistyczna wiedza, zarządzanie złożonymi systemami to umiejętności, które obecnie są bardzo mocno cenione. Branża IT wśród wzmożonego zapotrzebowania na licznych fachowców wiedzie prym na poznańskim rynku pracy.

Zostaw komentarz