Wiadomości

Poznań najlepszą inwestycją w pracę

Poznań najlepszą inwestycją w pracę

Koziołki na wieży, pyry i gwara to trzy najbardziej charakterystyczne elementy kojarzone z Poznaniem. Poznań jako jedno z najstarszych miast w Polsce z bogatą historią ma swoją gwarę, która niegdyś używana była na przedmieściach i wokół Poznania. Elementy gwary zapożyczone są trochę z języka niemieckiego, ale najbardziej zbliżona wersja występowała na ziemiach zaboru pruskiego. Pyry, czyli zwyczajnie ziemniaki (kartofle). Koziołki to jedna największych atrakcji turystycznych miasta. O godzinie 12:00 każdego dnia koziołki bodą się na wieży poznańskiego ratusza.

Inwestycje

Miasto Poznań położone jest w zachodniej części Polski w województwie wielkopolskim. Powierzchnia Poznania to 261,85 km2 nad rzeką Wartą. W Poznaniu zamieszkuje 540 tysięcy osób. Stanowi to mniej więcej 15,5% ludności zamieszkującej region województwa wielkopolskiego. Poznań podzielony jest na 5 dzielnic: Stare Miasto, Nowe Miasto, Jeżyce, Grunwald oraz Wilda. Poznań to bardzo istotny ośrodek przemysłowy, handlowy, kulturalny oraz naukowy. Poznań stale rozwija się pod względem ekonomicznym. O jego sile świadczy olbrzymi potencjał inwestycyjny. Mocno wykwalifikowana kadra sprawia, że miasto jest postrzegane jako bardzo rozwojowe w skali całego kraju. Atrakcyjność inwestycyjna Poznania obarczona jest niskim stopniem ryzyka, więc tym chętniej firmy z zagranicznym kapitałem lokują tu swoje siedziby.

Wsparcie

Parki technologiczne to innowacyjne zaplecze techniczne poznańskich ośrodków naukowych i uczelni. W mieście funkcjonuje 25 uczelni, z czego 8 to placówki publiczne. Łącznie kształci się tutaj 116,5 tys. studentów. W jednostkach badawczo-rozwojowych w samym 2016 roku zatrudnionych było ponad 5 tysięcy osób. Wśród tych osób ponad 1 tysiąc ma tytuł profesorski. Działalność badawczo-rozwojowa ma za zadanie wspierać innowacyjność oraz przedsiębiorczość.

Kształcenie

Poznańskie uczelnie są jednymi z najlepszych w kraju. Studenci mają tu do wyboru ponad 230 kierunków studiów, ciekawe zajęcia dydaktyczne oraz programy wspierające rozwój i wejście na lokalny rynek pracy. Uczelnie współpracują także z pracodawcami, co przekłada się na wzrost zatrudnienia absolwentów w różnych dziedzinach zawodowych.

Otwartość

Potencjał inwestycyjny Poznania oznacza, że jest to miasto otwarte na biznes. Można realizować tu wielkie pomysły. Od wielu lat prężnie działają tu wielkie marki, które dają zatrudnienie tysiącom osób. Bo Poznań to miasto, gdzie żyje i pracuje najwięcej specjalistów, prężnie rozwijają się startupy, a bezrobocie stale spada.

Czas specjalistów

Jeśli planujesz szukać pracy na terenie Polski z możliwością zamieszkania i spędzenia ciekawie czasu, warto wziąć pod uwagę właśnie Poznań. Możliwości jest wiele, oferta rynku pracy jest niezwykle szeroka i to w branżach, gdzie potrzeba specjalistów. Jeśli ogólnopolski trend wskazuje głównie na poszukiwanie fachowców, to w Poznaniu większym zainteresowaniem cieszą się specjaliści, im wybitniejsi, tym lepiej. Wszechobecnie panująca branża IT jest na prowadzeniu w całej Polsce. W Poznaniu nie jest inaczej. Jednak tuż za nią potrzebni są także lekarze, dietetycy, profesorowie, managerowie oraz liczne grupy specjalistów w przeróżnych branżach.

Zostaw komentarz