Wiadomości

Jak założyć start-up w Poznaniu?

Jak założyć start-up w Poznaniu?

Start-up z udziałem inwestora brzmi dziwnie? W gruncie rzeczy to same korzyści dla założyciela i pomysłodawcy. Inwestor udziela wsparcia finansowego i merytorycznego. Jeśli uda się dodatkowo związać działania biznesowe z inwestorem, który cieszy się renomą w okolicy lub w całym kraju to wyzwanie start-upowe nabiera siły.

Jednak pozyskanie inwestora nie jest rzeczą łatwą. Oczekują oni bowiem zwrotu danej inwestycji. W związku z tym trzeba mieć naprawdę świetny pomysł i jego świetną prezentację, aby inwestor zdecydował się na wsparcie.

Na początek należy pamiętać, że prowadzenie start-upu to nie zabawa. Nie jest to też praca etatowa od-do. Projektem także tego nazwać nie można. Chodzi tu o działanie długofalowe, nastawione na rozwój i właśnie tę strategię rozwoju posiadającą.

Zanim rozpocznie się przygoda ze start-upem, warto zaoszczędzić co nieco. Nie można liczyć tylko na czyjeś środki finansowe. Własne pieniądze sprawią, że z większym zaangażowaniem podchodzić będziesz do realizacji swojego planu.

Pomysł na biznes to tak naprawdę dopiero zalążek czegoś większego. Nie ma określonej granicy rozwoju. Rozwijać trzeba się przez cały czas. Dlatego osiągnięcie jednego celu, nie może spowodować, że osiądziesz na laurach. Nie jest to koniec projektu. Bo nie jest to projekt.

Jest to materia potencjału, który nastawiony musi być na zdobywanie nowych odbiorców i nowych rynków. Jeśli nie zaangażujesz się od samego początku w start-upową przygodę, możesz nigdy nie odnieść sukcesu, a inwestor może zażądać zwrotu poniesionych nakładów.

Masz środki inwestorskie, masz więc komfort działania, który należy wykorzystać. Wielu start-upowców i przedsiębiorców musiało budować swój sukces od podstaw własnymi siłami i własnymi środkami finansowymi.

Jeśli ich nie masz także nic straconego. Praca i zaangażowanie pozwoli z pewnością osiągnąć sukces. Niejednokrotnie budowanie sukcesu od początku przynosi większe korzyści, gdyż start-upowcy zdani sami na siebie o wiele bardziej przykładają się do rozwoju swojego pomysłu.

Ponadto w Poznaniu można wziąć udział w warsztatach dedykowanych start-upom. Prelekcje z udziałem ekspertów i doradców oraz warsztaty na temat przedsiębiorczości, czy budowania zespołu oraz kwestii finansowania mogą pomóc przyszłym przedsiębiorcom w podjęciu jakże trudnych decyzji zawodowych.

Zostaw komentarz