Wiadomości

Jak wypaść korzystnie na rozmowie rekrutacyjnej?

Jak wypaść korzystnie na rozmowie rekrutacyjnej?

Rozmowa o pracę może przysporzyć wielu nerwów, jeśli nie przegotujemy się do niej należycie. Oto kilka porad, które pomogą zjednać przychylność rekrutera.

Dress code

Po pierwsze, jeśli przygotowujesz się do rekrutacji w Poznaniu, to koniecznie musisz przemyśleć kwestię ubioru. Formalny strój nie jest wymagany na każdym stanowisku. Garnitur czy garsonka są nieodzowne w przypadku kandydatów ubiegających się o stanowiska urzędnicze, w kancelarii czy w banku. To, co najistotniejsze w wyglądzie, to schludność i umiar w zakresie dodatków.

Przygotuj się

Przygotowanie do rozmowy o pracę to nie tylko strój. Lepiej sprawdzić z wyprzedzeniem dojazd do firmy, a także poszukać informacji na temat profilu działalności przedsiębiorstwa. Nie zapominaj o tym, żeby zabrać ze sobą aktualne CV.

Wiadomo, że rekruter może zadać nam jakieś zaskakujące pytanie, którego się nie spodziewamy. Odpowiedzi na te standardowe pytania, lepiej przemyśleć sobie w domu. Odpowiedniego przygotowania wymaga też rozmowa o oczekiwaniach finansowych – w tym przypadku sprawdźmy średnie zarobki na danym stanowisku.

Pytania, które mogą się pojawić na rozmowie kwalifikacyjnej:

  • Dlaczego zrezygnowałeś z poprzedniej pracy?
  • Co twoja osoba może wnieść do naszej firmy?
  • Jakie są twoje mocne i słabe strony?
  • Ile chcesz zarabiać?
  • Jak widzisz swoje życie za 5 lat?
  • Kto miał największy wpływ na twoje życie zawodowe?

Kandydaci do pracy w Poznaniu muszą pamiętać o tym, że liczy się opanowanie, punktualność i uprzejmość. Należy uważnie słuchać rozmówcy, a także unikać nadmiernej skromności i bycia gadatliwym.

Zostaw komentarz