Wiadomości

Dlaczego warto brać udział w targach pracy?

Dlaczego warto brać udział w targach pracy?

Targi pracy bardzo często są organizowane z inicjatywy urzędów pracy, akademickich biur karier, portali rekrutacyjnych oraz organizacji studenckich. Stanowią one bezpośrednią formę kontaktu między pracodawcami i kandydatami. Targi pracy mogą mieć charakter lokalny, regionalny, a nawet międzynarodowy.

Korzyści dla pracownika

Dlaczego warto wybrać się na targi pracy w Poznaniu? To chyba najlepszy sposób na to, aby poznać znaczące firmy regionu. W tego typu wydarzeniach bardzo często biorą udział maturzyści i absolwenci studiów wyższych, czyli osoby, które mają niewielkie doświadczenie zawodowe. Targi to nie tylko okazja, aby poznać aktualne oferty pracy, praktyk czy staży w Poznaniu, ale też, żeby dowiedzieć się więcej na temat wymagań potencjalnych pracodawców. Z pewnością tego rodzaju wydarzenia sprzyjają budowaniu sieci kontaktów biznesowych i mają funkcję edukacyjną.

Pamiętajmy też o możliwości skorzystania z profesjonalnej porady zawodowej. W czasie tego typu wydarzeń zawsze można spotkać doradcę, którego zadaniem jest pomoc w sprecyzowaniu naszych predyspozycji, a także doradztwo w zakresie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych czy portfolio.

Profity dla wystawców

W czasie targów pracodawcy mogą zaprezentować swoją firmę od najlepszej strony. Najlepiej ukazać nie tylko same obowiązki zatrudnionych, ale też benefity i przejrzystą ścieżkę kariery. Firmy mogą uczestniczyć w ogólnych targach lub w targach branżowych, dedykowanych określonym sektorom jak np. IT.

Udział w takim wydarzeniu to szansa na złowienie prawdziwych talentów. W końcu na targi wybierają się często osoby, które mają już doświadczenie, ale przeglądają oferty pracy w Poznaniu, gdyż chcą się rozwijać w swojej dziedzinie albo zmienić kwalifikacje. W czasach rynku pracownika, to istotne, żeby pracodawca umiał wyeksponować największe korzyści płynące z zatrudnienia w jego firmie.

Zostaw komentarz