Wiadomości

3 cykliczne imprezy, których nie można przegapić

3 cykliczne imprezy, których nie można przegapić

PYRKON

Jest znany jako największy festiwal fantastyki w Polsce. Pyrkon należy do najciekawszych imprez tego typu w całej Europie. Atrakcje, jakie czekają na uczestników to między innymi wystawy, warsztaty, wykłady, konkursy i pokazy cosplay. Ponadto na festiwalu znajdują się wioski tematyczne, Blok Gier Elektronicznych (obejmujący między innymi konsole, showroomy, strefę Retro) oraz Games Room (to miejsce, które muszą odwiedzić fani gier planszowych).

UKRAIŃSKA WIOSNA

To cykliczna impreza, której celem jest zwiększanie świadomości na temat narodowości ukraińskiej (zwłaszcza w dobie imigracji Ukraińców do Polski). To także popularyzacja kultury tego kraju. Program festiwalu (w 2019 roku odbyła się 12 edycja) obejmuje między innymi pokazy filmów dokumentalnych i krótkometrażowych dotyczących tradycyjnego rzemiosła czy wybitnych malarzy. W ramach imprezy odbywają się również warsztaty artystyczne dla dzieci imigrantów oraz koncerty muzyki symfonicznej.

OFF CINEMA

Międzynarodowy Festiwal Filmów Konkursowych Off Cinema to w istocie konkurs filmów, na którym można oglądać obrazy z całego świata. Uczestnicy tego wydarzenia biorą udział w pokazach specjacjach, spotkaniach z artystami, wystawach, panelach dyskusyjnych oraz koncertach muzyki filmowej. Celem twórców festiwalu jest edukacja oraz zmuszenie widzów do refleksji nad ważnymi tematami.

Poza tymi wydarzeniami Poznań słynie również z festiwali muzycznych (m.in. jazzowych), konkursów skrzypcowych i poetyckich, a także wydarzeń sportowych. Festiwale, których celem pozostaje promowanie kultury, to często wydarzenia, które przyciągają do miasta nie tylko wybitnych twórców. Przede wszystkim mnóstwo turystów. Imprezy cykliczne to także szansa na to, by się wykazać. Zwłaszcza dla pracowników instytucji kulturalnych, studentów kierunków artystycznych oraz wolontariuszy działających w stowarzyszeniach związanych ze sztuką. Praca w Poznaniu przy organizacji tego typu festiwali to okazja, by poznać ciekawych ludzi, zdobyć doświadczenie zawodowe, a przy tym rozwijać zainteresowania.

Zostaw komentarz