Wiadomości

Czy opłaca się pracować w dyskoncie?

Czy opłaca się pracować w dyskoncie?

Jeszcze do niedawna praca w markecie była uważana za mało prestiżową, a niektórzy nawet się jej wstydzili. Gdy w Polsce panowało duże bezrobocie, na kasie kończyło wielu absolwentów studiów wyższych, którzy byli zmuszeni do podejmowania się zajęć poniżej swoich kwalifikacji. Dzisiaj warunki pracy w dyskontach bardzo się poprawiły, a doświadczeni pracownicy największych zagranicznych sieci handlowych, zarabiają często nie gorzej niż ich znajomi na etatach w biurach.

Dlaczego opłaca się szukać zatrudnienia na terenie dyskontu?

  • Większość sklepów zapewnia stabilne warunki zatrudnienia, a umowa o pracę jest standardem.
  • Elastyczny grafik umożliwia pogodzenie pracy w Poznaniu z nauką czy opieką nad dzieckiem.
  • Pracodawca gwarantuje pakiet świadczeń socjalnych, takich jak prywatna opieka medyczna, wyprawki czy dofinansowanie koloni dla dzieci. Jak widać, praca w znanych sklepach najbardziej opłaca się młodym ludziom.
  • Osoby, które zatrudniają się w marketach, zwykle wiedzą od początku, jak wygląda ścieżka kariery i od czego zależą szanse na awans.
  • Duże sieci handlowe, co jakiś czas przewidują podwyżki płac, sięgające nawet prawie 10% rocznie. Brakuje rąk do pracy, więc dyskonty kuszą zarobkami i benefitami.
  • Oferty pracy w Poznaniu dla kasjerów, magazynierów czy kierowników sklepu, to nie wszystko. Znane markety dają możliwość zatrudnienia w ramach programów absolwenckich. Tym sposobem sieci handlowe szkolą menedżerów. To rozwiązanie dla osób, które są po studiach, ale mają niewielkie doświadczenie zawodowe. Programy dla absolwentów wiążą się z odbyciem szkolenia w centrali firmy za granicą.

Jakie są największe wady pracy w sklepie?

  • Trzeba być świadomym, że rozmieszczanie towaru na sklepowych półkach to ciężka i mozolna praca fizyczna. Z kolei kasjerzy mogą narzekać na rutynę.
  • Praca o dużym natężeniu kontaktów z klientami wymaga sporej odporności na stres. Gośćmi sklepu bywają również osoby bardzo roszczeniowe, które zapominają o kulturze osobistej i szacunku dla sprzedawcy.
Zostaw komentarz