Bezrobocie w Poznaniu jest bardzo niskie i można stwierdzić, że w sumie każdy, kto chce pracować, to pracuje. Warto jednak zauważyć, że nie wszyscy mają pracę zgodną z wykształceniem lub doświadczeniem. Jak zatem szukać wymarzonej pracy w Poznaniu?
Social media pomocne
W obecnych czasach takie kanały przekazu jak np. prasa są już mało skuteczne. W gazetach nie znajdziemy zbyt wielu atrakcyjnych ofert pracy. Najwięcej ogłoszeń rekrutacyjnych jest publikowanych na portalach branży HR.
Alternatywnym sposobem na szukanie pracy w Poznaniu są również targi i giełdy pracy, a także korzystanie ze wsparcia Biur Karier lub agencji pośrednictwa pracy. Te dwie ostatnie metody są praktykowane głównie przez poznańskich studentów.
Ponadto media społecznościowe dają możliwość uczestniczenia w branżowych dyskusjach i nawiązywania znajomości z osobami, które są zatrudnione w interesujących nas sektorach. Tym sposobem wielu pracowników otrzymuje dzisiaj ciekawe propozycje. Profesjonalny profil na odpowiednim portalu społecznościowym może sprawić, że pracodawca sam się odezwie…
Nowoczesne CV
Niektórzy pracodawcy i rekruterzy są zdania, że CV i listy motywacyjne mogłyby odejść do lamusa. W niektórych branżach zamiast tradycyjnych aplikacji, pożądane bywają CV w formie prezentacji multimedialnych lub filmów video. Taka forma przekazu na pewno jest skuteczna, jeśli staramy się np. o pracę w agencji reklamowej. Bez cienia wątpliwości, film pozwala pokazać o wiele więcej niż papierowy dokument, ale trzeba pamiętać, że materiał musi być zwięzły.
Wiele osób zamiast tradycyjnej aplikacji przesyła link do swojego profilu na portalu branżowym lub link do swojego bloga. Wizytówka w social media, to też dobry pomysł, ponieważ tutaj zdarza się, że w profilu mogą znaleźć się referencje od innych pracodawców lub rekomendacje współpracowników.