Wiadomości

Raj w Poznaniu na rynku pracy

Raj w Poznaniu na rynku pracy

Poznański rynek pracy to jeden z najlepiej rozwijających się rynków lokalnych w Polsce. Duże zapotrzebowanie na specjalistów, fachowców oraz niskie bezrobocie na mapie Polski wskazuje, że kierunek Poznań to jedno z najlepszych miejsc do życia, pracy i spędzania wolnego czasu.

Poznań to miasto, które mocno stawia na specjalistów. Takiego samego zdania są inwestorzy, którzy dostrzegają potencjał Poznania i chcą lokować tu swoje inwestycje. Wiele osób z ościennych miejscowości decyduje się także zamieszkać w Poznaniu ze względu na perspektywę pracy i związane z nią dobre strony.

Wynagrodzenia w skali kraju idą w górę, tak samo jest w Poznaniu, co tym bardziej zachęca do podejmowania kroków zmierzających do podjęcia pracy w tym mieście. Znalezienie pracy w Poznaniu nie jest trudnym zadaniem. Najlepiej, jeśli jest się osobą techniczną lub właśnie biegłym specjalistą.

Według najnowszego badania Barometr Zawodów na rok 2018 również w branżach fachowych obserwuje się znaczny rozruch. Zawodowa lista stanowisk pracy, które znajdują się w deficycie na poznańskim rynku pracy, jest niezwykle obszerna. To tylko pokazuje, że naprawdę duża grupa osób z różnych branż może zostać zatrudniona w ciągu bieżącego roku w Poznaniu. Wśród nich królują przedstawiciele zawodów fachowych, jednak i coś z branży IT, czy edukacyjnej także się znajdzie.

Zawody deficytowe w badaniu Barometr Zawodów to te grupy zawodowe, które są najbardziej pożądane na poznańskim rynku pracy. Przedstawiciele tych zawodów mają szansę na bardzo szybkie zatrudnienie, gdyż to właśnie o nich ubiegają się najbardziej pracodawcy.

Lista ta jest dość obszerna i występują na niej: administratorzy stron internetowych, agenci ubezpieczeniowi, betoniarze i zbrojarze, blacharze i lakiernicy samochodowi, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, diagności samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, fryzjerzy, gospodarze obiektów, portierzy, woźni i dozorcy, graficy komputerowi, kamieniarze, kelnerzy i barmani, kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, kierowcy samochodów osobowych, kosmetyczki, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, lakiernicy, lekarze, listonosze i kurierzy, magazynierzy, masarze i przetwórcy ryb, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, monterzy maszyn i urządzeń, monterzy okien i szklarze, murarze i tynkarze, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele szkół specjalnych, obuwnicy, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy maszyn do produkcji i przetwórstwa papieru, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, operatorzy obrabiarek skrawających, opiekunki dziecięce, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, piekarze, pielęgniarki i położne, pomoce kuchenne, pracownicy ds. budownictwa drogowego, pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy myjni, pralni i prasowalni, pracownicy ochrony fizycznej, pracownicy poligraficzni, pracownicy przetwórstwa metali pracownicy przetwórstwa spożywczego, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, pracownicy sprzedaży internetowej, pracownicy telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, ankieterzy, teleankieterzy, projektanci i administratorzy baz danych, programiści, ratownicy medyczni, robotnicy budowlani, robotnicy obróbki drewna i stolarze, samodzielni księgowi, spawacze, specjaliści ds. finansowych, specjaliści ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży, specjaliści ds. rynku nieruchomości, specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, sprzątaczki i pokojowe, sprzedawcy i kasjerzy, szefowie kuchni, ślusarze, tapicerzy, windykatorzy oraz zaopatrzeniowcy i dostawcy.

Patrząc na listę zawodów deficytowych w Poznaniu, można śmiało stwierdzić, że rok 2018 to zdecydowanie rok pracownika. Bogactwo ofert pracy i coraz lepsze warunki finansowe sprzyjają rozwojowi miasta i lokalnego rynku pracy.

Zostaw komentarz